środa, 26 sierpnia 2015

Polecam: 3 książki o II wojnie światowej! #2

Cześć!

W dzisiejszej części z cyklu "Polecam" przedstawiam Wam trzy książki, jak dla mnie najciekawsze, opowiadające o II wojnie światowej. Nie są to książki autentyczne, napisane na faktach, jednakże są same w sobie piękne i warte uwagi!


"To, co zostało" Jodi Picoult to książka opowiadająca historię młodej dziewczyny, która poznaje na grupie wsparcia starszego mężczyznę. Opowiada on jej historię swojego życia i prosi ją, by pomogła mu umrzeć. Jak już się pewnie domyślacie, mężczyzna ten przeżył II wojnę światową i to jest właśnie główny temat jego historii. W międzyczasie kobieta odkrywa również historię swojej rodziny dzięki babci, która jako żydówka również ma wiele do powiedzenia o wojnie, choć ta opowieść znacznie różni się od opowieści starszego pana.


"Szmaragdowa tablica" (Carla Montero) to bardzo interesująca powieść, ponieważ przeplatają się w niej dwie historie - historia młodej kobiety, która szuka pewnego obrazu i jej trop wiąże się z czasami wojny oraz historia młodej żydówki, która wchodzi w wojennej Francji w dość "trudną" relację z żołnierzem SS. Książka ta zadowoli nie tylko pasjonata powieści wojennych, ale również osoby lubiące dreszczyk emocji!


"Jest takie miejsce" - główny bohater a zarazem narrator powieści pewnego dnia w warszawskim parku poznaje starszą kobietę, która zaczyna opowiadać mu o swoim życiu przed, w trakcie i po zakończeniu drugiej wojny światowej. Jest to historia nie tylko życia w trudnych czasach, ale również i miłości, która potrafi wiele przetrwać. Powieść ta bardzo "wciąga", pokazując ogrom prawdziwej miłości...

W tej serii to już tyle. Mam nadzieję, że przypadną Wam moje propozycje książkowe do gustu!

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz