środa, 30 września 2015

Polecam: 3 książki o książkach! #3Witam wszystkich w kolejnej odsłonie serii "Polecam"! Dzisiaj na celowniku mamy trzy książki, które zawierają się w tematyce książek właśnie ;-). Zachęcam do przeczytania!
źródło: http://poczytajmi.blox.pl/resource/atramentowe_serce.jpg

1) "Atramentowe serce" Cornelia Funke
To pierwszy tom trylogii Cornelii Funke z pogranicza fantastyki i baśni. Książka ta opowiada o młodej dziewczynce Meggie i jej ojcu Morimerze Folcharcie, który zajmuje się odnawianiem starych książek. Meggie zawsze zastanawia się, dlaczego tata nigdy nie czyta jej żadnych książek. Zagadka ta rozwiązuje się wraz z przybyciem do ich domu tajemniczego Smolipalucha. Bardzo polecam całą trylogię, nie tylko młodym czytelnikom, ale też dorosłym. Dobrze jest się czasami wciągnąć w świat baśni ;-).

2) "Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon
"Cień wiatru" to jedna z trzech powieści Zafona, w której akcja napędzana jest księgarnią "Sempre i Synowie". W tej części (pierwszej), głównym bohaterem jest młody chłopak, Daniel Sempre, który na Cmentarzy Zapomnianych Książek odnajduje powieść niezwykłego pisarza Juliana Caraxa i od tej  chwili jego jedynym celem jest dowiedzenie się jak najwięcej o pisarzu i znalezienie jego pozostałych książek. Niespodziewanie okazuje się, że jest jedna osoba, która również pożąda książek Caraxa, jednak w zupełnie innym celu.
źródłó: http://3.bp.blogspot.com/-e3pmWRhJWck/UWxjeZHqIrI/AAAAAAAAFkA/4q79QT3AUPQ/s1600/dom+z+papieru.jpg

3) "Dom z papieru" Carlos Maria Dominguez
To bardzo krótka książka o mężczyźnie, który stwierdza, że książki zabijają, dzięki któremu to podejrzeniu poznajemy historię faceta mającego obsesję na punkcie książek. Ma ich pełno, nawet w łazience - kąpie się nawet w zimnej wodzie by nie zawilgotniały. Co tu więcej napisać? Mogę tylko zachęcić Was do przeczytania!

Pozdrawiam ;-).

1 komentarz:

  1. teraz nie wiem od której zacząć :) no cóż ... olać studia, czytam wszystkie!

    OdpowiedzUsuń